Categories: Politica

Grapini vede PD-L tot la guvernare

Ministrul delegat pentru IMM, Mediu de Afaceri şi Turism, Maria Grapini, a fost o declaraţie şoc, vineri, la Timişoara. Liderul PC Timiş susţine că, pe plan local, tot PD-L guvernează!

Maria Grapini este foc de supărată, deoarece când PD-L a venit la putere a schimbat în două săptămâni tot ce mişcă. Acum, legea îi cam ţine cu mâinile legate, în multe cazuri, pe uselişti. Grapini și-ar dori să poată face modificări în administrația locală.

Până la un nivel, pe plan local guvernează tot PD-L. Executivul instituţiilor deconcentrate ar trebui să fie cu contract, iar conducerea să fie numită politic. Nici miniştri nu rămân, dacă se schimba guvernul. De ce nu putem face la fel şi în administraţia locală?”, a spus Maria Grapini.

Share
Published by
Mihai Oancea

Recent Posts

Bază sportivă renovată din cartierul Mehala a fost inaugurată și deschisă activității sportive

Așteptată de luni bune de zile, deschiderea noii variante modernizate a stadionului Dacia, noua bază…

12 minute ago

Ioan Mateescu este noul președinte al Asociației Județene de Fotbal. Vezi cine sunt noii vicepreședinți

Sâmbătă, 21 martie este o zi importantă pentru fotbalul județean. La Sala Multifuncțională a Consiliului…

21 de minute ago

Dumbrăvița pierde la Chiajna într-un meci din care putea scoate ceva

După 1-0 acum o săptămână pe teren propriu, acum a fost 0-1 la Chiajna. Altfel,…

O oră ago

Pregătiri pentru campania de colectare a deșeurilor vegetale la Jebel

Primăria comunei Jebel anunță că începând din data de 15 aprilie, va începe acțiunea de…

2 ore ago

Enciclopedia care elogiază valorile Banatului, lansată la Bookfest Timișoara

Mai mult decât o carte... Vorbim de un adevărat almanah istoric care va dăinui peste…

3 ore ago

La Timișoara a avut loc o nouă ediție a Business Week @ FEAA

Universitatea de Vest Timișoara a găzduit, în perioada 16–20 martie, ediția din acest an a…

3 ore ago