Meniul preschimbat de Călin Rosenblum din mâncare caldă în pâine cu salam pentru „piticii” de la centrul de copii şi juniori de la Poli a provocat nemulţumiri la etajul superior al conducerii. Directorul sportiv a explicat însă, fără jenă, că n-a fost vorba de pâine cu salam, ci de… pâine cu șuncă!
Florenţiu Staicu, preşedintele lui Poli, a convocat urgent o şedinţă la care au mai participat vicepreşedintele Ion V. Ionescu, Viorel Vişan, şeful centrului de copii şi juniori, Ionel Bungău, directorul administrativ, organizatorul de competiţii Alexandru Dumitraşcu și antrenorul Valentin Velcea.
Ședința a fost tensionată nu neapărat din cauza faptului că Rosenblum a dat ordin să fie tăiată mâncarea caldă de la juniorii clubului și înlocuirea acesteia cu pâine şi salam. De fapt, scopul acesteia a fost identificarea „sifonarului” care a răsuflat în exterior despre nedreptatea faţă de copiii Timişoarei. Au fost convocaţi pentru şedinţă și antrenorii de la juniorii A și B, Cristian Contescu și Roberto Ivan, ambii în graficul calificărilor în play-off.
Culmea penibilului a fost atinsă atunci când s-a hotărât să se iasă în față cu meniul din deplasarea la Motru. Cu nonşalanţă, Călin Rosenblum a spus, spre stupefacţia celor prezenţi, că, de fapt, nu a fost vorba despre salam, ci despre șuncă! Şi aşa a fost rezolvată problema, prin schimbarea mezelului, care s-a dovedit că a fost şuncă feliată, nu salam. Dar mâncarea caldă, cea tăiată de Rosenblum din meniul copiilor timişorenilor, în ce a fost preschimbată? Copiii timişorenilor vor mai beneficia de masă caldă? Sau rămân cu şunca feliată în meniu?
Alfred Simonis, președintele CJ Timiș, a anunțat marți că are încredere deplină în noul director…
Deși vorbim de un caz în care un tânăr de 19 ani a primit o…
Județul Timiș a fost onorat să figureze din nou în Calendarul Oficial ITF Masters 2026,…
Asociația Seeds of Kenosis a anunțat, marți la prânz, că va renunța la spațiul pe…
Un centru de 70 de milioane de lei, din care jumătate din bani fonduri europene…
Direcția Județeană de Tineret și Sport Timiș a făcut public topul celor mai buni sportivi…