Lovituri sub centură în lupta pentru o funcţie de vicepreşedinte național al PSD între deputatul de Caraş-Severin, Ion Mocioalcă, şi preşedintele CJ Timiş, Titu Bojin. Informația despre ancheta ANI asupra lui Bojin a scăpat, se pare, în presă la o „parolă” între fete.
Larisa Mocioalcă, fiica deputatul de Caraș-Severin și fina premierului Victor Ponta, a intervenit neașteptat în competiția dintre tatăl ei și Titu Bojin. La o şuetă, Larisa, notăriță în Timișoara, i-ar fi transmis unei amice din presă informaţia conform căreia ANI ar fi pe urmele președintelui CJ Timiș. Pe de altă parte, acesta a declarat că habar n-avea că inspectorii de integritate sunt pe urmele sale. Bojin şi Mocioalcă sunt singurii din zona de vest care şi-au depus candidatura pentru funcţia de vicepreşedinte la Congresul Naţional al PSD, care are loc la acest sfârşit de săptămână.
Victor Ponta și Daciana Sârbu i-au nășit, în toamna trecută, pe Larisa Mocioalcă și Laurențiu Gorun. Finuțul, de meserie avocat, este fiul lui Vasile Gorun, zis „Dumnezeu”, un fost interlop din Râmnicu Vâlcea, cumințit după ce a stat patru ani și jumătate la închisoare, la începutul anilor 2000.
Când te gândeşti la Poli, nu ai cum să nu te gândeşti şi la Dan…
Vă mai amintiți prin unele hoteluri din România momentul micului dejun? Firește că vi-l amintiți.…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 23.03.2026, unde se vor executa reparaţii…
Primarul Timișoarei, Dominic Fritz, rămâne extrem de optimist și spune că lucrările la stadionul LEGO,…
Societatea Aquatim poate funcționa în următorii cinci ani fără probleme, după ce a obținut reînnoirea…
În zilele viitoare se vor efectua lucrări de spălare a bazinelor de înmagazinare și a…