Categories: Politica

Tinerii din PSD Timis, tot mai bine vazuti la Bucuresti

După ce Alfred Simonis a devenit vicepreşedinte TSD la nivel naţional, a venit rândul unui alt tânăr social-democrat din Timişoara să se impună la Bucureşti.

Coordonatorul PES Activists Timiş, Alexandru Iovescu, a fost ales purtătorul de cuvânt al PES Activists România. S-a întâmplat în cadrul forumului naţional desfăşurat în weekend la Buzău. Alexandru Iovescu are 26 de ani şi este preşedinte executiv al Tineretului Social Democrat Timiş. PES Activists Timiş a fost reprezentat de o delegaţie de 20 de tineri la forumul de la Buzău. La eveniment au luat parte peste 1.000 de persoane. În cadrul forumului a fost prezentată structura naţională a PES Activists România, fiind lansate o serie de teme de precampanie pentru alegerile europarlamentare. Cu acest prilej s-a stabilit şi susţinerea lui Martin Schulz pentru şefia comisiei europene şi a preşedintelui PES Activists România, Victor Negrescu, pentru europarlamentare din partea PSD.

Share
Published by
Mihai Oancea

Recent Posts

Ioan Mateescu a rămas singurul candidat pentru şefia Asociației Județene de Fotbal Timiș. Şi-a constituit echipa de vicepreşedinţi

Ioan “Mateo” Mateescu şi-a depus astăzi oficial dosarul de candidatură pentru funcția de președinte al…

13 ore ago

O sugestie interesantă din partea Visit Timiș la final de săptămână: sunteți invitați într-un oraș cu totul special

Weekend-ul acesta profităm de vremea bună și Visit Timiș are o sugestie interesantă pentru toți…

15 ore ago

Primăria Timișoara pregătește reabilitarea clădirii ”Școlii Mici”, pentru a o transforma în grădiniță

Clădirea ”Școlii Mici” din cartierul Plopi va primi o nouă șansă pentru a găzdui activități…

15 ore ago

Generația de aur a juniorilor CFR Timișoara se pregătește în Antalya pentru un an cu multe provocări

În ciuda dificultăților și a problemelor cotidiene, la Gara Mare se face un proiect fantastic,…

16 ore ago

A devenit funcțională stația de autobuz nou înființată la Parcul Botanic

Așa cum Primăria Timișoara anunțase în urmă cu mai multe luni, la Parcul Botanic a…

17 ore ago

La Oloșag a fost descoperit un nou caz de pestă porcină africană. Au fost luate deja primele măsuri

În județul Timiș a fost descoperit un nou caz de pestă porcină africană. De această…

18 ore ago