Atacant pentru Poli! Fostul golgheter al lui CFR Cluj va juca pe „Dan Paltinisanu”

Poli Timişoara a perfectat un nou transfer pentru viitorul sezon. Așa cum deBanat.ro anunţa în urmă cu câteva zile, atacantul Cristi Bud a semnat cu gruparea bănăţeană.

Cristi Bud, fostul vârf de lance al feroviarilor clujeni, a semnat, vineri seară, un contract care îl va îmbrăca în alb-violet pe următorii doi ani. Fotbalistul format de Liberty Salonta a mai jucat în prima ligă la Gaz Metan, Pandurii şi CFR Cluj şi este evaluat de transfermarkt.com la 500.000 de euro. Este al nouălea transfer al lui ACS Poli, după Vali Creţu, Cristi Melinte, Ştefan Covalschi, Alexandru Ţigănaşu, Alex Muntean, Gabriel Vaşvari, Alexandru Ciucur şi Miguel Bianconi.

Share
Published by
Alin Toader

Recent Posts

Ioan Mateescu a rămas singurul candidat pentru şefia Asociației Județene de Fotbal Timiș. Şi-a constituit echipa de vicepreşedinţi

Ioan “Mateo” Mateescu şi-a depus astăzi oficial dosarul de candidatură pentru funcția de președinte al…

9 ore ago

O sugestie interesantă din partea Visit Timiș la final de săptămână: sunteți invitați într-un oraș cu totul special

Weekend-ul acesta profităm de vremea bună și Visit Timiș are o sugestie interesantă pentru toți…

10 ore ago

Primăria Timișoara pregătește reabilitarea clădirii ”Școlii Mici”, pentru a o transforma în grădiniță

Clădirea ”Școlii Mici” din cartierul Plopi va primi o nouă șansă pentru a găzdui activități…

10 ore ago

Generația de aur a juniorilor CFR Timișoara se pregătește în Antalya pentru un an cu multe provocări

În ciuda dificultăților și a problemelor cotidiene, la Gara Mare se face un proiect fantastic,…

12 ore ago

A devenit funcțională stația de autobuz nou înființată la Parcul Botanic

Așa cum Primăria Timișoara anunțase în urmă cu mai multe luni, la Parcul Botanic a…

13 ore ago

La Oloșag a fost descoperit un nou caz de pestă porcină africană. Au fost luate deja primele măsuri

În județul Timiș a fost descoperit un nou caz de pestă porcină africană. De această…

13 ore ago