Categories: Unde mergem

Music Travel Festival: Hai sa ai trei zile de distractie la Timisoara!

Zdob și Zdub, Vama, Vița de Vie, Sigma, Robin and the Backstabbers, Dub Pistols, Travka și mulți alții. Va fi distracție maximă în weekend, la marginea Timișoarei, într-un decor proaspăt și vesel. Peste 30 de artiști vin să întrețină atmosfera la Music Travel Festival, eveniment aflat la cea de-a treia ediție.

Anul trecut, câteva mii de tineri au mers până la Herneacova pentru a-și asculta artiștii preferați. Au îndurat pentru asta chiar și o ploaie torențială și o grindină cu piatră cât oul, dar, la final, au spus că a meritat. Music Travel Festival se întoarce în acest weekend, de această dată chiar în Timișoara. Se întâmplă în intervalul 23-25 iunie, la Arena Aqua Sport, iar line-up-ul cuprinde peste 30 de artiști din mai multe colțuri ale lumii. Printre aceștia: Sigma, Dub Pistols, Asian Dub Foundation, Chase & Status (DJ Set), Foreign Beggars,, Robin and the Backstabbers, Vama, Vița de Vie, Travka, Toulouse Lautrec, The Mono Jacks, Zdob și Zdub, Domino, The Kryptonite Sparks, Tourette Roulette sau Jurjak. Vor fi trei scene, iar programul detaliat, pe zile și ore, poate fi găsit aici.

Music Travel Festival nu înseamnă însă numai concerte. Peste zi, veți putea participa la ateliere de creație, concursuri și jocuri, teatru și scoală de circ. Biletele pot fi cumpărate online, dar și din magazinele Flanco sau de la clubul Fratelli. Există acum o ofertă specială. „Vino cu biletul de tren sau autobuz ori cu bonul de benzină care dovedește faptul că ai călătorit până la noi și cumpără-ți abonamentul cu 129 de lei și biletele pe zile cu 49 de lei”, transmit organizatorii. Și încă un amănunt important: copiii de până la 12 ani intră gratis, dacă sunt însoțiți de un părinte care are bilet/abonament valabil. Cei cu vârste între 12 și 18 ani plătesc bilete/abonamente, dar nu pot intra la festival decât dacă sunt însoțiți de părinți, care trebuie să prezinte la intrare actele de identitate.

Share
Published by
Cristina Tomescu

Recent Posts

Fostul rector al Universității Politehnica Timișoara, Viorel Șerban, a încetat din viață

Universitatea Politehnica Timișoara anunță, cu profundă durere, trecerea la cele veșnice a celui care a…

4 ore ago

Primarul Fritz prezintă victoriile municipalității în instanță, pe disputele ”imobiliare”

Am avut succes împotriva contestațiilor de pe strada Cezar, în lupta cu Pizzeria Poli, dar…

9 ore ago

Proiectul lărgirii la patru benzi a drumului județean spre Sânandrei a fost oficial demarat

Lucrările de lărgire la patru benzi a drumului care leagă Sânandreiul de DN 69, Timișoara…

10 ore ago

Cu moral bun înaintea unei dispute dificile pe teren propriu

CSC Dumbrăvița abordează jocul cu „studenții” din Copou cu un moral foarte bun, în urma…

12 ore ago

Aquatim lansează programul ”Apa contează! Educație verde pentru viitor”

Aquatim a pregătit la Muzeul Apei din Timișoara un program special pentru grupuri școlare, dedicat…

13 ore ago

Mai mulți medici vor primi apartamente în noul cartier ANL din Giroc

Mai mulți medici vor primi apartamente pentru a locui în noul cartier ANL de la…

14 ore ago