Fără şocuri în 16-imile Cupei României, dar cu multe dueluri interesante. Singura echipă din Timişoara, ASU Poli, va evolua acasă cu Sepsi OSK Sf. Gheorghe. Covăsnenii sunt revelaţia Ligii 1 şi ocupă locul 3, la un singur punct în spatele liderului, FCSB.
Jocurile din şaisprezecimi se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent. Partidele vor avea loc în perioada 24-30 septembrie, cu începere de la ora 16,30, cu excepția jocurilor televizate, programul acestora urmând a fi stabilit şi comunicat ulterior pe site-ul FRF.
Iată şi programul complet al 16-imilor:
Deţinătoarea trofeului este Universitatea Craiova care în această vară a învins Hermannstadt în ultimul act al competiţiei.
Când te gândeşti la Poli, nu ai cum să nu te gândeşti şi la Dan…
Vă mai amintiți prin unele hoteluri din România momentul micului dejun? Firește că vi-l amintiți.…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 23.03.2026, unde se vor executa reparaţii…
Primarul Timișoarei, Dominic Fritz, rămâne extrem de optimist și spune că lucrările la stadionul LEGO,…
Societatea Aquatim poate funcționa în următorii cinci ani fără probleme, după ce a obținut reînnoirea…
În zilele viitoare se vor efectua lucrări de spălare a bazinelor de înmagazinare și a…