Mașină parcată pe trotuar, în Complexul Studențesc
Două dintre cele mai mari probleme pe care le întâmpină studenții sau ceilalți timișoreni care locuiesc în apropierea Complexului Studențesc au fost surpinse cum nu se putea mai bine într-o fotografie: locurile de parcare și grămezile de gunoi. Dacă locurile de parcare sunt la mare căutare, fiind foarte greu de găsit aproape la orice oră a zilei, grămezile de gunoi cresc de la o zi la alta, în special în proximitatea tomberoanelor.
Disperați că nu găsesc loc în care să-și parcheze mașina, unii recurg la metode… nepotrivite. Ca atare, sunt penalizați. Nu neapărat de polițiștii locali, ci de trecători sau de ceilalți șoferi.
Așa s-a întâmplat și în cazul surprins în fotografia de mai sus. Un șofer și-a lăsat mașina parcată pe… trotuar. Astfel că pungile de gunoi, legate strâns, au servit foarte bine celor care au decis să-l „răsplătească” pe conducătorul auto, împodobindu-i autoturismul cu sacii de gunoi.
Poli se află în Antalya, unde în perioada 3-14 februarie susține o perioadă de pregărire…
Duminică neagră pe șoselele din Banat! După tragicul accident din urmă cu două săptămâni când…
Un parteneriat de două firme din Botoșani, respectiv Suceava, au câștigat contractual pentru finalizarea lucrărilor…
Lucrările de ridicare a noului Centru de Mari Arși de la Timișoara au fost finalizate.…
Nu a fost ziua SCM. Echipa de handbal avea nevoie de o victorie pentru a…
George Simion, nepreședintele României la limită, vrea și reușește să bage spaima în români cu…