Și profesorii dau examen, nu-i așa? Fix așa este, mai ales că vor un loc la catedră pe perioadă nedeterminată, nu să se plimbe dintr-o școală în alta cu jumătate de normă, pe post de suplinitori sau necalificați. În 17 iulie are loc proba scrisă a examenului de titularizare.
Peste o mie de profesori susțin examenul de titularizare la Timișoara
În Timiș s-au înscris la proba scrisă a concursului pentru ocuparea posturilor didactice și a catedrelor vacante sau rezervate în învățământul preuniversitar, care va avea loc în 17 iulie, 1.014 candidați pe 58 de discipline: la Limba și Literatura Română pentru învățământul primar sunt 147 candidați, la Educație Fizică și Sport 110, iar la Matematică 56.
Pentru titularizare, candidaţii trebuie să obțină minimum nota 7 atât la proba scrisă, cât şi la proba practică/inspecţia specială la clasă în profilul postului.
Toate informațiile despre Titularizare le găsiți aici:; http://titularizare.edu.ro/.
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 04.02.2026, unde se vor executa reparaţii…
Alfred Simonis, președintele CJ Timiș, a anunțat marți că are încredere deplină în noul director…
Deși vorbim de un caz în care un tânăr de 19 ani a primit o…
Județul Timiș a fost onorat să figureze din nou în Calendarul Oficial ITF Masters 2026,…
Asociația Seeds of Kenosis a anunțat, marți la prânz, că va renunța la spațiul pe…
Un centru de 70 de milioane de lei, din care jumătate din bani fonduri europene…