Social

Circulaţia rutieră e oprită la Domaşnea, din cauza inundaţiilor

Traficul rutier pe unul dintre principalele drumuri care leagă Timişoara de restul ţării a fost blocat, din cauza apelor care au ajuns pe carosabil. Afectată este circulaţia pe DN 6, care leagă capitala Banatului de Orşova, în zona comunei Domaşnea.

Direcţia de Drumuri şi Poduri Timişoara a anunţat că circulația rutieră este oprită pentru autoturisme în zona amintită, pe DN 6 ruta Domașnea – Teregova.

Autocamioanele circulă dirijat, pe partea dreaptă. Circulația era iniţial îngreunată, din cauza viiturii care a ajuns pe carosabil, pentru ca ulterior să fie oprită pentru vehiculele mici. Adaptați viteza la condițiile de trafic, au anunţat cei de la DRDP Timişoara!

Share
Published by
Marcel Hoster

Recent Posts

Vor avea loc lucrări la linia de cale și va fi deviată temporar circulația tramvaielor de pe liniile 1 și 5

Societatea de Transport Public Timișoara (STPT) informează că, în perioada 27 februarie, ora 04.00 –…

2 ore ago

Peste 50 de angajaţi ai Poliţiei Locale Timişoara urmează să fie disponibilizaţi, după ultima decizie a Guvernului

Peste 50 de angajaţi ai Poliţiei Locale Timişoara urmează să fie concediaţi în urma Ordonanţei…

3 ore ago

CJ Timiș s-a mișcat rapid și a lansat deja licitația pentru modernizarea drumului de piatră dintre Moșnița Veche și Ghiroda

La doar două zile de la aprobarea unei rectificări bugetare și transferul unor sume de…

4 ore ago

Planurile Urbanistice ale Timișoarei sunt disponibile gratuit, în sistem digital, online

Cetățenii interesați de regulile de construire pentru o anumită zonă din oraș le pot consulta…

4 ore ago

Se stabilesc detaliile Târgului de Paști. Va avea loc în Piața Libertății, între 27 martie și 14 aprilie

Casa de Cultură a Municipiului Timişoara, în parteneriat cu Centrul de Proiecte și Organizația de…

7 ore ago

Rețea de trafic de droguri, destructurată! Printre suspecți sunt și cei care aprovizionau copiii criminali din Cenei

Joi, 26 februarie 2026, polițiștii BCCO Timișoara, împreună cu procurorii DIICOT – Serviciul Teritorial Timișoara,…

7 ore ago