Un decembrie bogat în evenimente pentru prim-divizionara de volei feminin CSM Lugoj. Echipa de pe malul Timișului are „programare” în campionat, pe teren propriu, iar apoi va merge în Spania, pentru partidele din Challenge Cup.
În această săptămână, mai exact joi, vineri și sâmbătă, la Lugoj, va avea loc un nou turneu de volei, ultimul din turul campionatului, cu participarea echipelor Rapid București, CSU Medicina Tg. Mureș, U NTT Data Cluj și CSM Lugoj. Jocurile, câte două pe zi, vor fi programate de la orele 14,30 și 18,30.
Bănățencele nu au impresionat în acest sezon, dar principalul vinovat este Covid 19, care a împiedicat echipa să se prezinte în formula completă la primul turneu de la Blaj, apoi a absentat la Galați și s-a prezentat la cel de-al treilea turneu, fără prea multe antrenamente în formulă completă. Lugojencele au o victorie și 5 înfrângeri, dar mai pot recupera din deficit odată cu disputarea partidelor de acasă.
La mijlocul lunii, CSM Lugoj merge în Gran Canaria und eva evolua într-un prim meci cu THI istanbul, o echipă foarte puternică din Turcia, una din favoritele Cupei Challenge.
Deputatul Marilen Pirtea, preşedinte al PNL Timiş, afirmă că PSD a încasat o înfrângere mare…
Ministerul Transporturilor a emis joi Autorizația de Construire pentru Centura Timișoara Vest, care va completa…
Un individ care a aruncat deşeuri în apropierea pistei de biciclete din Ghiroda a fost…
Pentru un viitor mai bun. Proiectele unui singur GAL pot produce schimbări importante. Dar proiectele…
Subscrisa PROMETER M&G S.R.L., în calitate de executant al lucrărilor cadastrale în vederea realizării etapelor…
Municipalitatea timișoreană a stabilit mai multe locuri de parcare în zona centrală, unde firmele de…