Memorialul Cristi Breb & Chester Williams se va desfăşura sâmbătă, începând cu ora 10.30 la arena de rugby Gheorghe Răşcanu din cartierul Ronaţ.
Este a 20-a ediţie a turneului care strânge între „H-aşuri”, sute de copii, parinţi, simpatizanţi şi old-boys.
„Cristi şi Chester trăiesc în continuare în sufletele noastre şi este o datorie de onoare pentru noi să-i omagiem prin rugby. La ediţia din acest an, avem multe echipe de copii invitate, dar vom avea parte şi de partide de old-boys”, ne-a spus inimosul Codruţ Nicorici, preşedintele ACS Warriors, principalul organizator al competiţiei, la care îşi dau concursul şi SCM Timişoara, dar şi Federaţia Română de Rugby.
Cristi Breb, a cărui viață a fost curmată în urma unei boli grave, a fost component al echipei de rugby din Timișoara și al lotului național U20.
Chester Wiliams, un rgbyst de talie mondială, a fost campion mondial cu puternica echipa a Africii de Sud, în 1995, dar și antrenor al echipelor de club Dinamo București și SCM Timișoara cu care a câștigat numeroase cupe și titluri naționale.
Dublu impact... Un șofer nehotărât a produs haos într-o intersecție din Timișoara, iar două persoane…
Peste 80% din totalul de 23.000 de contribuabili care au interacționat în primele 7 zile…
Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat recertificarea centrului de expertiză pentru bolile rare (CEBR) de…
Reprezentanții Autorității pentru Reformă Feroviară au făcut recepția preliminară a două garnituri de tren produse…
Iarna vrea să mai rămână, februarie fiind o lună rece, dar primăvara dă semne că…
La solicitarea S.C Aquatim S.A, Comisia de circulație din cadrul Primăriei Timișoara a avizat restricționarea…