Spargeri de maşini cu repetiţie. Un tânăr în vârstă de 25 de ani a fost arestat preventiv pentru furt din autovehicule.
La data de 9 martie 2023, în urma investigațiilor efectuate polițiștii Secției 2 Timișoara au depistat un tânăr de 25 de ani,recidivist, bănuit de comiterea infracțiunii de furt.
În fapt, la data de 20 februarie 2023, acesta a spart geamurile a două autovehicule parcate pe bulevardul Liviu Rebreanu și pe strada Sănătății din municipiul Timișoara, iar din interiorul acestora a sustras aproximativ 2500 de lei.
În urma probatoriului administrat, tânărul a fost reținut pentru 24 de ore, iar azi 10 martie 2023, a fost prezentat magistraților care au dispus măsura preventivă a arestului preventiv pentru 30 de zile, ulterior fiind introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul I.P.J Timiș. Tânărul tocmai ce a fost eliberat în 9 februarie 2023. El a „servit” puşcăria tot pentru furturi din auto.
Universitatea de Vest din Timișoara (UVT) derulează un nou studiu de percepție din seria de…
O ședință blitz, de două minute, a Consiliului Local Timișoara, a rezolvat problema ”legislativă locală”…
Pe un alt lot din traseul de cale ferată dintre Caransebeș și Arad, din zona…
Cu sprijinul Consiliului Județean Timiș, echipa Visit Timiș, în parteneriat cu asociația HORETIM au încheiat…
În scurt tip, drumul care leagă DN 69, Timișoara – Arad, de Sânandrei intră în…
Unul din cei mai cunoscuți medici din Timișoara, și nu numai de aici, încă așteaptă…