Malurile Begăi vor ajunge la fel cum erau în 1966, o zonă de care să se bucure toţi timişorenii, spun reprezentanţii USR Timiş, însoţind afirmaţia cu o fotografie din anul invocat. O zonă de odihnă, liniște și promenadă, iar nu una de care să profite doar unii.
Zona de pe malurile Begăi trebuie să redevină a timişorenilor, iar nu în mâinile celor care îl exploatează în scop personal, spun USR-iştii.
“Am redat malul Begăi tuturor timișorenilor. Când ai un loc precum malul Begăi amenajarea lui este necesară și mai ales este importantă pentru comunitate. Ea servește ca loc de odihnă, liniște și promenadă. Tocmai de aceea nu are ce căuta în mâinile celor care îl exploatează în scop personal. Din păcate așa a fost ani de zile”, transmit cei din USR Timiş.
Malurile Begăi vor ajunge la fel cum erau în 1966, o zonă pentru toţi timişorenii.
“Dominic Fritz a recuperat malul Begăi de la mafia și clanurile din oraș și a readus la viață malul așa cum era el în 1966: un loc al oamenilor, un loc plin de viață, un loc al tuturor timișorenilor. Pe 9 iunie tu alegi dacă vrei să redai puterea interlopilor sau dacă Timișoara va continua pe un drum corect și modern”, au încheiat reprezentanhţii USR Timiş.
O companie românească de arhitectură, specializată pe proiecte medicale, va realize proiectul unui nou spital…
Polițiștii locali au făcut, în weekend, noi controale pentru verificarea fumatului în localurile din Timișoara.…
„Educația este subfinanțată într-un moment critic pentru România. Cercetarea se află pe ultimele locuri în…
Festivalul de literatură polițistă românească Bega Noir a avut loc în 6–7 februarie 2026, la…
CSC Dumbrăvița încheie faza grupelor din Cupa României în compania unei prim-divizionare, FC Argeș Pitești.…
Mărturisesc că iniţial nu am înţeles deloc demersul Primăriei de-a închiria un spaţiu în buricul…