Economic

Au fost efectuate reparații pe calea ferată spre Arad

Regionala CFR Timișoara a efectuat o serie de reparații pe calea ferată dintre Timișoara și Arad, după stația Orțișoara. Lucrările au fost efectuate în regie proprie.

Luni, pe raza SRCF Timișoara între stațiile Vinga și Orțișoara, au avut loc o serie de lucrări de remediere a unor puncte periculoase descoperite în urma verificărilor efectuate cu vagonul de măsurat calea.

Lucrările s-au desfășurat între km.29+050 – 29+650, și au constat în lucrări de buraj a liniei, nivelare și compactare a prismei de piatră spartă, aducând linia în parametri optimi de circulație feroviară.

Aceste lucrări au fost executate cu personal propriu din cadrul SRLU Timișoara.

 

 

Share
Published by
Marcel Hoster

Recent Posts

VIDEO: Accident grav în Timișoara. Două persoane au ajuns la spital

Dublu impact... Un șofer nehotărât a produs haos într-o intersecție din Timișoara, iar două persoane…

9 ore ago

Cum se depune Declarația Unică 212 la Finanțe. Contribuabilii cer tot mai des lămuriri

Peste 80% din totalul de 23.000 de contribuabili care au interacționat în primele 7 zile…

9 ore ago

Centrul de expertiză pentru bolile rare de la Spitalul de Copii Timișoara va fi recertificat de Ministerul Sănătății

Ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, a anunțat recertificarea centrului de expertiză pentru bolile rare (CEBR) de…

9 ore ago

Au fost recepționate noile rame electrice care vor circula de la Timișoara pe calea ferată/Foto

Reprezentanții Autorității pentru Reformă Feroviară au făcut recepția preliminară a două garnituri de tren produse…

9 ore ago

Vreme „accesibilă” în weekend. Vom avea temperaturi „blânde”

Iarna vrea să mai rămână, februarie fiind o lună rece, dar primăvara dă semne că…

10 ore ago

Începând de luni, restricții de circulație bulevardul 16 Decembrie 1989

La solicitarea S.C Aquatim S.A, Comisia de circulație din cadrul Primăriei Timișoara a avizat restricționarea…

10 ore ago