Sănătate

Tehnică de epilare de ultimă generație la L’architect du Beaute! Un aparat de înaltă performanță, în premieră la Timișoara

L’architect du beaute continuă să fie un adevărat „trandsetter” în domeniul frumuseții în Vestul țării! Clinica situată în centrul Timişoarei pune tehnologia de ultima generaţie în slujba clientelor sale. Așa se întâmplă și la capitolul epilare, acolo unde un aparat care face ravagii, în sensul bun al cuvântului la Hollywood a ajuns și în orașul de pe Bega.

Așadar, acum aveți șansa la o epilare definitivă cu aparatul vedetelor, Laser Alexandrite.

Gentle max pro este produs de Candela medical, un nume în aparatură de estetică medicală , de 20 de ani in domeniu! Are o lungime de undă de 755 nm și este, la ora actuală, cel mai eficient laser pentru epilarea definitivă, fiind considerat ”gold standard” pentru această procedură. Combinând puterea laserelor Alexandrite și Nd:YAG, GentleMax Pro este singurul aparat care asigură tratamente sigure și eficiente pentru orice fototip (I-VI) și orice tip de fir de păr (de la cel minimum pigmentat, până la cel foarte închis). Procedura este realizată în clinica L’architect du beaute doar de către personal medical specializat, astfel încat aveți siguranța unui tratament lipsit de riscuri.

Surorile Kardashian, fane exclusiviste al acestui brand

Cu siguranță, numele Kardashian este un nume care strălucește în lumea frumuseții, fiind un adevărat etalon al stilului și inovației. Două dintre surorile Kardashian, Khloe și Kylie Jenner, au dezvăluit secretul pielii lor netede și catifelate – epilarea definitivă cu ajutorul tehnologiei de vârf Gentle.

Reamintim, pe lângă tehnologia laser Alexandrite, Gentle Pro Series integrează și tehnologia laser Nd:YAG. Îmbinarea celor două lungimi de undă de pe platformele Gentle Pro Series oferă parametrii de lucru inegalabili, depășind în mod semnificativ performanțele altor platforme similare. Aceasta este o soluție de neegalat și oferă rezultate de excepție tuturor pacienților.

Puterea și rapiditatea GentleMax Pro Plus, alături de eficiența laserului Alexandrite, asigură eliminarea permanentă a majorității firelor de păr după doar câteva ședințe de tratament. Acest laser permite tratarea eficientă a zonelor mari, precum spatele sau picioarele, în doar câteva minute. Rezultatele sunt vizibile chiar după prima ședință. Epilarea definitivă cu GentleMax Pro Plus se remarcă prin tratament durabil și eficient.

Condiții speciale la Timișoara

Pentru că se doresc rezultate sigure, la L’architect du beaute s-a testat, s-a cercetat si s-a ales tehnologie din gama de top a liniei de lux sau preminum, echipamente certificate FDA, cu studii medicale care garantează că utilizarea lor este 100% sigură, si care mai ales au rezultate dovedite clinic.

L’architect du beaute este locul în care te relaxezi și din care pleci cu o stare de bine simțindu-te mai frumoasă, locul în care obții rezultate remarcabile! Mai mult decât atât, în cazul în care alegeți serviciile de epilare definitivă o să aveți parte în cadrul Clinicii și de o zonă de testare gratuită pentru a vă convinge de eficiența tratamentului. Protocolul cuprinde 6-10 ședințe la un interval de 6 săptămâni. Întreținerea se face la 1 an si jumătate, 2.

Mai multe despăre L’architect du beaute… AICI.

Share
Published by
Daniel Neacșu

Recent Posts

Fostul rector al Universității Politehnica Timișoara, Viorel Șerban, a încetat din viață

Universitatea Politehnica Timișoara anunță, cu profundă durere, trecerea la cele veșnice a celui care a…

11 ore ago

Primarul Fritz prezintă victoriile municipalității în instanță, pe disputele ”imobiliare”

Am avut succes împotriva contestațiilor de pe strada Cezar, în lupta cu Pizzeria Poli, dar…

15 ore ago

Proiectul lărgirii la patru benzi a drumului județean spre Sânandrei a fost oficial demarat

Lucrările de lărgire la patru benzi a drumului care leagă Sânandreiul de DN 69, Timișoara…

16 ore ago

Cu moral bun înaintea unei dispute dificile pe teren propriu

CSC Dumbrăvița abordează jocul cu „studenții” din Copou cu un moral foarte bun, în urma…

19 ore ago

Aquatim lansează programul ”Apa contează! Educație verde pentru viitor”

Aquatim a pregătit la Muzeul Apei din Timișoara un program special pentru grupuri școlare, dedicat…

20 de ore ago

Mai mulți medici vor primi apartamente în noul cartier ANL din Giroc

Mai mulți medici vor primi apartamente pentru a locui în noul cartier ANL de la…

20 de ore ago