Individul pe bicicletă, care poate fi văzut des pe străzile Timişoarei, urlând că vrea “turuldoianapoi”, acompaniat de muzică dată strident de tare, a fost amendat de Poliţia Locală cu 200 de lei, pentru tulburarea liniştii.
Potrivit unui comunicat de presă al Poliţiei Locale, “suveranistul” îndrăgostit de Călin Gerorgescu a fost depistat cu boxa dată la maxim în Piaţa Libertăţii.
“Tot în aceste zile, în Piața Libertății a fost surprins un timișorean de 55 de ani, care a tulburat liniștea locuitorilor prin producerea de zgomot cu un aparat. În fapt, acesta se plimba cu bicicleta având o boxă portabilă la care a dat drumul destul de tare încât să deranjeze ceilalți cetățeni. Cel în cauză a fost sancționat cu 200 lei, conform Legii 61/1991”, se arată în comunicatul Poliţiei Locale.
Rămâne de văzut dacă “suveranistul” va şi achita amenda.
Universitatea de Vest din Timișoara (UVT) derulează un nou studiu de percepție din seria de…
O ședință blitz, de două minute, a Consiliului Local Timișoara, a rezolvat problema ”legislativă locală”…
Pe un alt lot din traseul de cale ferată dintre Caransebeș și Arad, din zona…
Cu sprijinul Consiliului Județean Timiș, echipa Visit Timiș, în parteneriat cu asociația HORETIM au încheiat…
În scurt tip, drumul care leagă DN 69, Timișoara – Arad, de Sânandrei intră în…
Unul din cei mai cunoscuți medici din Timișoara, și nu numai de aici, încă așteaptă…