Timp liber

Crăciunul magic în Iulius Town: decoruri desprinse din basm și experiențe pentru cei mici

Mai avem puțin până la Crăciun, iar în Iulius Town te poți bucura de atmosfera sărbătorilor pentru că întreg proiectul a fost decorat, iar toate zonele te îmbie să te bucuri de magia Crăciunului. Weekend-ul acesta au loc și evenimente cu tematică special pentru cei mici, de la ateliere creative de ornamente de brad, până la spectacole pe patinoar, cu personaje inedite.

Sâmbătă, 13 decembrie 2025, în Atrium, în intervalul orar 10.00 – 19.00, copiii sunt invitați la un Atelier de Crăciun plin de surprize, creativitate și voie bună.

Micii creatori vor fi provocați să realizeze ornamente, brățări și scrisori pentru Moș Crăciun. Tot aici vor putea face poze cu elfii Moșului și se vor putea transforma în eroii lor preferați în zona de face painting. Evenimentul este caritabil, iar participanții pot dona ce sumă doresc, fondurile fiind folosite pentru copiii care au nevoie de sprijin în această perioadă.

Duminică, în intervalul orar 17.00 – 18.00, micii patinatori sunt așteptați să descopere Magia dulciurilor pe gheață, un spectacol interactiv, în care sunt invitați să se bucure de momente speciale, alături de mascotele invitate: Turtă Dulce, Omul Acadea, Fulguța Balerina și Ren.

Anul acesta, bradul din Atrium este cu totul special, având la bază trei camera instagramabile, cu tematici diferite, ce pot deveni decorul ideal pentru sesiuni foto.

Sub bradul împodobit, ursulețul roșu gigant e “surpriza” care completează decorul și invită la o poză de Crăciun. Decorul parcă desprins din „Charlie și Fabrica de Ciocolată”, unde totul este ornat cu dulciuri supradimensionate, este pregătit pentru o sesiune foto de poveste, iar camera „Velvet” poate fi alegerea perfectă pentru un portret de familie.

Cel de-al doilea brad, aflat în piațeta Tucano, este ornat în ton cu camera dulciurilor, având mai multe acadele uriașe, dar și diverse bomboane. Cel de-al treilea brad este decorat cu ornamente LED, care vor fi oferite cadou în luna ianuarie, iar la baza acestuia se află „portalul” spre casa lui Moș Crăciun. De aici te îmbarci direct spre Laponia: în sania fermecată vei primi o pereche de ochelari VR, care te vor ajuta să călătorești ca vântul și ca gândul. Prețul unui bilet este de 10 lei și experiența este recomandată copiilor peste 5 ani. Biletele pot fi achiziționate online, de pe iabilet.ro .

Share
Published by
Dana Popa

Recent Posts

Constructorul care reabilitează Liceul Coandă se mută la clădirea internatului

La o săptămână după ce Primăria Timișoara informa despre renovările de la Liceul Henri Coandă,…

54 de minute ago

Incendiu în comuna Giroc pornit de la un autoturism/Update. Incendiul a fost lichiodat, dar două personae au fost spitalizate

Un autoturism parcat în curtea unei locuințe din comuna Giroc a luat foc, flăcările propaganda-se…

2 ore ago

Din 19 ianuarie se reia plata taxelor și impozitelor locale la Primăria Timișoara

Reluarea încasării taxelor și impozitelor locale datorate Primăriei Timișoara se reia din data de 19…

5 ore ago

Gerul de afară a adus un nou comandament de iarnă la Primăria Timișoara

La Primăria Timișoara a fost convocat un nou comandament de iarnă în această dimineață, pentru…

5 ore ago

Recomandare Aquatim: protejați-vă contoarele de apă. În caz de distrugere sunteți buni de plată

Aquatim readuce în atenția clienților o serie de recomandări importante pentru protejarea instalațiilor de apă…

6 ore ago

Lotul lui Poli Timişoara se reuneşte luni, 12 ianuarie. Jucătorii vor avea un cantonament în Analya

Luni, 12 ianuarie, la Baza Sportivă nr. 2, va avea loc reunirea lotului Politehnicii Timişoara,…

6 ore ago