Categories: Info si Utile

Troleibuzul 19, deviat pe motiv de raliu

RATT anunţă că, în 18 noiembrie, de la ora 9, va fi deviată circulaţia pe linia 19 troleibuze. Troleibuzele de pe această linie vor fi deviate spre Primăria Timişoara, urmând să vireze spre Podul Mihai Viteazul, după care vor înainta pe Bulevardul Vasile Pârvan.

În aceste condiţii, în perioada în care traseul va fi modificat, troleibuzele de pe linia 19 vor opri şi în staţia din faţa Universităţii Politehnica. Această modificare va fi valabilă în intervalul orar 9 – 15,30. Devierea traseului este necesară deoarece, la această dată, are loc Concursul Automobilistic „România Grand Prix 2012”.

Share
Published by
editor

Recent Posts

Alfred Simonis îi acordă încredere deplină noului director de la Muzeul Satului Bănățean, în disputa cu unii angajați

Alfred Simonis, președintele CJ Timiș, a anunțat marți că are încredere deplină în noul director…

11 ore ago

Bătăușii copilului consilierei din Dumbrăvița au primit… arest la domiciliu

Deși vorbim de un caz în care un tânăr de 19 ani a primit o…

12 ore ago

Tenis Club Rogo a organizat cel mai puternic turneu de tenis rezervat jucătorilor „old-boys”! Meciuri de senzație la Dumbrăvița

Județul Timiș a fost onorat să figureze din nou în Calendarul Oficial ITF Masters 2026,…

13 ore ago

Seeds of Kenosis renunță la spațiul florăriei din Piața Operei, motivând că nu vrea să intre în jocuri politice

Asociația Seeds of Kenosis a anunțat, marți la prânz, că va renunța la spațiul pe…

14 ore ago

Un canotor este sportivul anului în județul Timiș. CSM Timișoara, principalul furnizor de talente

Direcția Județeană de Tineret și Sport Timiș a făcut public topul celor mai buni sportivi…

16 ore ago