serban nicolae
„Penală este mama care v-a făcut așa nesimțită! Sunteţi atât de proastă, încât e incredibil ce spuneţi”, a gratulat-o senatorul Șerban Nicolae pe o colegă din USR. În același timp, deputatul-mitralieră i-a amenințat pe doi aleși din opoziție cu bătaia. „Vina” aleșilor Opoziției este că au solicitat, în memoria Regelui Mihai, o amânare a dezbaterilor pe legile justiției.
Marți după amiaza, PSD vorbea, într-un comunicat,de unitatea românilor, de împăcare, pioșenie etc. Totul, în memoria Regelui Mihai. Au trecut doar câteva ore, iar PSD-iștii și-au reluat vechile metehne, ba chiar mai mult decât atât. Miercuri, la o zi de la moartea Regelui Mihai, pe care, cică, PSD-iștii l-ar plânge, sub cupola Parlamentului s-au auzit cele mai scârboase cuvinte din întreaga sa istorie. Autorul lor a fost cunoscutul senator Șerban Nicolae, unul dintre cei mai cunoscuți apărători ai infractorilor. El a jignit-o la modul absolut halucinant pe Cosette Chichirău, deputat USR, care filma modul în care aleșii PSD votau modificările la legile justiției. Chichirău l-a întrebat pe Nicolae ce caută în Camera Deputaților, el fiind senator, moment în care acesta s-a dezlănțuit: „E buna leafa aia mărită de guvernul PSD? Nu vă e rușine să încasați bani nemunciți? Nu vă hliziti fasolea așa la mine! Vă rog frumos, nu mai râdeți, că este o imagine dezolantă”. La replica deputatei că a fost pozat conducând mașina infractorului Cătălin Voicu, Nicolae a răspuns și mai jignitor: „Dumneavoastră sunteți atât de proastă! CV-ul este în poze? Sunteți atât de proastă încât e incredibil ce spuneți. Demonstrați că am fost eu șofer. Aveți o poză? Poza e CV? Eu am o poză în care dvs faceți sex anal. Ce spuneți de asta?”.
Înainte de aceste injurii halucinante, un alt PSD-ist, Cătălin Rădulescu, cunoscut drept deputatul-mitralieră, i-a amenințat pe doi colegi din USR cu bătaia. Mai „conciliant”, deputatul PSD Nicolae Bacalbașa i-a făcut pe cei din opoziție „maimuțe”. Toate acestea s-au întâmplat fiindcă PNL și USR au solicitat o amânare a votului pe legile justiției tocmai în memoria Regelui Mihai. PSD n-a acceptat și a trecut cu tancul peste toate amendamentele Opoziției.
Vă mai amintiți prin unele hoteluri din România momentul micului dejun? Firește că vi-l amintiți.…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 23.03.2026, unde se vor executa reparaţii…
Primarul Timișoarei, Dominic Fritz, rămâne extrem de optimist și spune că lucrările la stadionul LEGO,…
Societatea Aquatim poate funcționa în următorii cinci ani fără probleme, după ce a obținut reînnoirea…
În zilele viitoare se vor efectua lucrări de spălare a bazinelor de înmagazinare și a…
Echipa gazdă rămâne departe de forma arătată anii trecuți. CSM Lugoj a continuat seria înfrângerilor…