Mai multe școli și grădinițe în Timiș funcționează fără să aibă autorizație de securitate la incendiu. Au fost controlate de reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de urgență (ISU) Banat. Puteți vedea lista completă.
Pompierii au controlat, în anul şcolar 2017/2018, 75 de obiective și au descoperit 37 de școli și grădinițe din Timiș care funcționează fără autorizație de securitate la incendiu. Autorizația de securitate la incendiu este actul administrativ prin care se certifică, în urma verificărilor în teren și a documentelor, îndeplinirea cerinței esențiale securitate la incendiu la construcții, instalații tehnologice și alte amenajări.
Sunt mai multe școli și grădinițe care nu au autorizație ISU. Printre acestea, unități de învățământ de elită din Timișoara. Iată lista completă:
La finalul acestei luni lui Cristian Oancea îi expiră mandatul de manager al Spitalului de…
Consiliul Județean Timiș a aprobat alocarea a peste un milion de lei pentru societatea Service…
Două zboruri programate marți din Timișoara spre zona Golfului au fost anulate. Cursele erau programate…
Universitatea de Vest Timișoara continuă organizarea eenimentelor sub genericul „Idei care schimbă lumea” În cadrul…
Sânnicolau Mare a avut, în 2025, cele mai multe venituri dintre cele opt oraşe ale…
Societatea Drumuri Municipale (SDM) face cunoscut programul zilei de 03.03.2026, unde se vor executa reparaţii…