Viorica Dancila si lideri PSD
Liderii PSD, reuniți marți în ședința Biroului Permanent al partidului, au discutat despre motivele care au condus la eşecul ruşinos de la alegerile europarlamentare. Ei au ajuns la concluzia că au fost distruşi de lupta împotriva Justiţiei.
Liderii PSD au anunțat că renunță la lupta anti-Justiție
„Lupta împotriva Justiției ne-a omorât”, ar fi declarat chiar Viorica Dăncilă în timpul şedinţei, potrivit Digi24. Încă de luni seara, la o întânire informală avută la hotelul lui Robert Negoiţă, liderii PSD au decis să renunţe la legile şi ordonanţele pe justiţie. De asemenea, li s-a cerut comunicatorilor partidului să renunţe la sintagme precum „statul paralel” şi „abuzul procurorilor”.
Pe aceeaşi linie, talibani anti-Justiţie, precum Olguţa Vasilescu, Codrin Ştefănescu, Cătălin Rădulescu ş.a., vor fi marginalizaţi. De altfel, şi cei de la Antena 3, televiziune care a avut un rol determinant în îngroparea PSD cu acest discurs, au anunţat îngrijoraţi această schimbare din partid.
Rectorul Universității „Ștefan cel Mare” din Suceava, Mihai Dimian, a fost propus și validat luni…
Viceprimarul Ruben Lațcău e optimist și anunță: ”Începem luna aceasta în Traian”. Deocamdată se fac…
În iunie 2016, comuna Șag pornea de la zero kilometri de rețea de canalizare. Astăzi,…
Se convoacă Adunarea generală a membrilor CECCAR Filiala Timiș, la sediul filialei, în data de…
La doar câteva zile de la trecerea hotărârii de aprobare prin plenul Consiliului Local Timișoara,…
Fibișul și Maşlocul ar putea să fie primele comune din Timiș care acceptă unirea în…