Au scăzut numărul și valoarea amenzilor aplicate în Timiș de polițiști și jandarmi pentru cei care nu respectă restricțiile de circulație prevăzute de Ordonanța Militară nr. 3 în timpul stării de urgență cauzate de pandemia de coronavirus.
Dacă luni, 13 aprilie, polițiștii și jandarmii din Timiș au dat amenzi aproximativ 260 de amenzi de aproape 600.000 lei pentru cei care nu respectă restricțiile din starea de urgență, marți, 14 aprilie, amenzile sunt în valoare de până în 350.000 lei și în număr de 176.
Conform Instituției Prefectului, în județul Timiș, în cursul zilei de 14 aprilie, polițiștii timișeni au aplicat 167 de sancțiuni contravenționale în valoare de 330.600 lei pentru nerespectarea măsurilor de restricționare a circulației.
În ultimele 24 de ore jandarmii din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi au aplicat 9 sancțiuni contravenționale în valoare de 18.000 lei pentru nerespectarea măsurii privind restricționare a circulației conform Ordonanței Militare nr.3/2020.
Universitatea de Vest Timișoara continuă și în anul 2026 programul de sprijin pentru elevii din…
A șaptea victorie la rând pe teren propriu pentru prim-divizionara de baschet SCM Politehnica, echipă…
Începând cu data de 1 ianuarie 2026 au intrat în vigoare cele mai recente modificări…
Șoferii care circulă pe autostrada A1, mai ales pe porțiunea dintre Lugoj și Timișoara, se…
Când un primar se laudă că a atras sute de milioane de euro investiții din…
Copiii au nevoie de mai mult decât informație și reguli. Au nevoie să fie văzuți,…