Economic

Firmele timișene, invitate ca vizitatori la Agrotica 2022 Salonic

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Timiș, cu sprijinul Ambasadei Republicii Elene la București – Biroul Economic și Comercial, invită firmele timișene să participe în calitate de vizitatori la Târgul Internațional pentru Echipamente, Utilaje Agricole și Furnituri „AGROTICA 2022”, organizat în perioada 27 – 30 ianuarie 2022, la Salonic, Grecia.

Aflat la cea de-a 29-a ediție, Târgul Internațional AGROTICA este cel mai important eveniment de profil din sud-estul Europei găzduit de Centrul Internațional HELEXPO Salonic.

Vor fi prezente companii producătoare de mașini și echipamente pentru agricultură, tractoare, piese de schimb și componente, sere și sisteme de irigație, produse chimice, îngrășăminte, cântare, alte domenii conexe. Mai multe informații despre expoziție și evenimentele auxiliare sunt disponibile pe pagina web: https://agrotica.helexpo.gr/en

Prin «Hosted Buyers Program» susținut de Guvernul Elen, companiile interesate de importul de produse din Grecia beneficiază de facilități precum: gratuitate pentru cazare (2 sau 3 nopți în hotel de 4 sau 5 stele) și transport cu avionul pentru un reprezentant al firmei participante, precum și organizarea întâlnirilor B2B în cadrul expoziției.

Biroul Economic și Comercial al Ambasadei Greciei în România îşi rezervă dreptul de a selecta companiile românești interesate să participe la expoziție.

Participarea este condiționată de efectuarea vaccinului sau prezentarea unui certificate de îmbolnăvire. Înainte de plecarea din România, trebuie completat formularul ”PLF”

Costurile de organizare sunt 150 lei + TVA (pentru companiile membre ale CCIAT) și 300 lei + TVA (pentru companiile care nu sunt membre). Termenul de înscriere este 20 decembrie. Relații suplimentare privind procedura de înscriere, la telefon: 0372 185 285, e-mail: ccoroian@cciat.ro , persoană de contact: Cristina Coroian, consultant cameral.

Share
Published by
Marcel Hoster

Recent Posts

Cum va fi vremea în ultimul weekend din 2025

După ce luna decembrie a fost mult mai caldă ca de obicei, cel puțin până…

2 ore ago

2025: anul în care improvizația s-a terminat

Lecții economice și politice dintr-un an ratat 2025 nu a fost anul crizelor spectaculoase. A…

4 ore ago

Azi îl sărbătorim pe Sfântul Ştefan, primul martir al creştinătăţii. Peste 500 de mii de români îşi sărbătoresc onomastica

Credincioşii ortodocși și greco-catolicii îl sărbătoresc în cea de-a treia zi de Crăciun pe Sfântul…

5 ore ago

Mulți fotbaliști cu nume din Timișoara și din țară vor „bate” mingea în Sala Constantin Jude pentru o cauză nobilă

Cel mai tare turneu de minifotbal din Banat revine! Superstar Charity Cup în colaborare cu…

16 ore ago

Momente magice și la Facultatea de Mecanică UPT cu ocazia Târgului de Crăciun

Dincolo de activitatea didactică și de cercetare, spiritul Politehnicii se regăsește și în solidaritate, implicare…

22 de ore ago

Primăria Timișoara vrea să cumpere o nouă clădire în zona Iosefin

Municipalitatea timișoreană vrea să demareze discuțiile pentru preluarea unei noi clădiri în zona Iosefin, pe…

23 de ore ago