Arhiva pentru eticheta: alimentare

Localitățile din Țara Făgetului vor beneficia de alimentare cu gaze naturale

Localitățile din Țara Făgetului vor beneficia de alimentare cu gaze naturale

Mai multe localități din partea de est a județului Timiș vor beneficia de gaze naturale. Cu ajutorul Consiliului Județean Timiș și fonduri din programul Saligny, în aceste zile au fost realizate primele săpături la rețeaua de gaz. Investiția pornește de la Coșteiu și ajunge până la Făget, Bârna, Fârdea, Traian Vuia, Mănăștiur, Bethausen, Balinț, Dumbrava,

Mai multe străzi vor rămâne fără apă vineri, 2 septembrie

Vineri, 2 septembrie, între orele 9-15, pe Calea Stan Vidrighin se va executa o legătură de conductă. Pe durata lucrărilor se va întrerupe apa la magazinul Lidl și la blocurile din spatele acestuia. De asemenea, în intervalul orar 9-16 vor avea loc lucrări și pe Bulevardul Corneliu Coposu, la intersecția cu strada Delfinului, și se

Premierul Tudose: Este infiorator ca 154 de sate din Timis sa nu aiba nici acum curent electric

Una dintre cele mai mari probleme cauzate de furtuna violentă de duminică este lipsa alimentării cu energie electrică a mai multor localități din Timiș. Sunt încă zone în care nu este curent nici la 24 de ore de la vijelie. Premierul Mihai Tudose spune că este „înfiorător” așa ceva. Tot de Enel s-a plâns și primarul Nicolae Robu.

Top