Arhiva pentru eticheta: cod galben de canicula in banat

Urmează zile fierbinţi! Sudul ţării şi Banatul, polul căldurii

Urmează zile fierbinţi! Sudul ţării şi Banatul, polul căldurii

Meteorologii anunţă că în sudul Banatului, Oltenia, nord-vestul Munteniei şi sud-vestul Transilvaniei se vor înregistra luni temperaturi de până la 36 de grade Celsius. De marţi, zona afectată de căldură se extinde şi va cuprinde jumătatea de sud a ţării şi Banatul. O atenţionare cod galben este valabilă în 23 iunie, în intervalul 12 –

Top