Arhiva pentru eticheta: deseuri medicale

Primăria Timișoara cere depunerea Planurilor de gestionare a deșeurilor medicale, obligatorie până la 1 martie 2026

Primăria Timișoara cere depunerea Planurilor de gestionare a deșeurilor medicale, obligatorie până la 1 martie 2026

Toți producătorii și generatorii de deșeuri medicale (umane și veterinare) au obligația ca, până la 1 martie 2026, să depună la Primăria Timișoara Planul de gestionare a deșeurilor rezultate din activitatea desfășurată în anul precedent. Deșeurile medicale necesită un regim special de colectare, transport și eliminare, iar gestionarea lor incorectă poate genera riscuri pentru pacienți,

Top