Arhiva pentru eticheta: Festivalul Muzicii de Cameră

Luni debutează Festivalul Muzicii de Cameră, în organizarea UVT

Luni debutează Festivalul Muzicii de Cameră, în organizarea UVT

Facultatea de Muzică și Teatru din cadrul Universității de Vest Timișoara organizează în perioada 25 mai – 15 iunie 2026 cea de-a XXI-a ediție a Festivalului Muzicii de Cameră, un proiect artistic și academic dedicat muzicii clasice, creației contemporane și formării noilor generații de artiști. Ediția 2026 propune publicului un parcurs artistic divers, construit în

Marți începe ediția cu numărul 20 din Festivalul Muzicii de Cameră

Facultatea de Muzică și Teatru din cadrul Universității de Vest din Timișoara, în parteneriat cu Muzeul Național al Banatului, Muzeul Național de Artă Timișoara și Liceul de Artă „Ion Vidu”, organizează, în perioada 6-31 mai 2025, Festivalul Muzicii de Cameră, ediția a XX-a. Evenimentul aduce în fața melomanilor o serie de întâlniri artistice de înaltă

Top