Arhiva pentru eticheta: finala mica rugby

Băieţi de bronz. SCM USV Timişoara a câştigat finala mică a campionatului de rugby şi vin acasă cu medalii

Au terminat sezonul cu fruntea sus. Prim-divizionara de rugby SCM USV Timişoara s-a impus categoric în finala mică a campionatului în faţa Stelei, după un meci pe care l-a dominat copios. A fost 26-8 (17-3), pentru alb-violeţi care după ce doi ani de secetă în Liga Naţională au reuşit acum să îşi adjudece medalii de

Se poate mai rău? SCM USV Timişoara ratează din nou podiumul

Dinamo câștigă medaliile de bronz ale Ligii Naționale de Rugby, ediția 2022, la fel ca în sezonul trecut. Pierzătoarea de serviciu a fost echipa Timişoarei, aproape inexistentă în teren în partea secundă, după o primă repriză bună. Din nou, antrenorul Vali Calafeteanu nu reuşeşte să ducă echipa pe podium, deşi în campionat doar patru echipe