Arhiva pentru eticheta: fotba Liga a II-a

Sursă foto: arhivă.

Şah mat pe Cluj Arena în minutul 98! Ripi scoate Clujul din lupta pentru primele două locuri

Un joc de povestit la nepoţi, aşa cum se întâmpla în perioada interbelică între Universitatea Cluj şi Ripensia. Nu aveai timp să respiri pentru a realiza ce se poate întâmpla pe Cluj Arena. După un meci absolut nebun, Ripi s-a impus cu 3-2, a scăpat de grijile retrogradării, dar a scos deocamdată şi Universitatea din

De un punct speranţă! ACS Poli a remizat la Tg. Jiu, deşi a jucat pe final cu un om mai puţin

ACS Poli a obţinut un egal la Tg. Jiu, cu Pandurii, după un meci echilibrat, în care a luptat cu ardoare pentru un rezultat pozitiv. Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-1, bănăţenii marcând în ultimul sfert de oră, chiar dacă evoluau în inferioritate. Practic, meciul a început de la 1-0, deoarece Andrei Blejdea a