Arhiva pentru eticheta: Gara dfe Nord

Din 14 iulie se închide total accesul pe pasarela de la Gara de Nord. Va fi demolată

Din 14 iulie se închide total accesul pe pasarela de la Gara de Nord. Va fi demolată

CFR Infrastructură anunță că se va demola pasarela pietonală din zona Gării de Nord Timișoara. Astfel, Începând cu 14 iulie 2025, se va închide complet accesul pietonal pe pasarela care leagă strada Dunărea de strada Gării. Demolarea face parte din proiectul de modernizare a liniei feroviare Caransebeș – Timișoara – Arad, Lot 3: Timișoara Est

Top