Arhiva pentru eticheta: Georgiana Popa

css lugoj

Cele mai bune junioare la volei sunt din Banat! Lugojul a câștigat turneul final de la Timișoara

Turneul final al campionatului de volei pentru junioare de la Timișoara s-a încheiat cu victoria formației CSS Lugoj. CSS Lugoj a învins în meciul decisiv, cu scorul de 3-2, pe Dinamo, în ceea ce a fost adevărata finală a turneului. Adică meciul cu trofeul pe masă. Bănățencele au condus cu 1-0 și 2-1, dar bucureștencele

Fără emoţii. Lugojul bate din nou Craiova şi urcă pe podium

După victoria europeană din Elveţia, prim-divizionara de volei feminin  CSM Lugoj îşi menţine nivelul foarte sus. Timişencele au învins din nou Craiova, de această dată în campionat, după dublul succes din Cupă. A fost un sec CSM Lugoj – SCMU Craiova 3-0 (25-18, 25-16, 25-21), fără prea multe emoţii, şi bănăţencele au ajuns la un

Pregătire excelentă în Ungaria și un loc secund

Prim-divizionara de volei feminin CSM Lugoj a avut un final de săptămână încărcat, cu trei partide amicale în Ungaria, în compania unor echipe valoroase din Franța și Ungaria. În primul joc din Ungaria, în afara turneului, CSM Lugoj a evoluat în trei seturi contra formației Volero Le Cannet, din Franța, încheiat 2-1 în favoarea echipei