Arhiva pentru eticheta: laboratorul urban

Municipalitatea vrea să lanseze o platformă care să promoveze soluții inovatoare pentru Timișoara

Municipalitatea vrea să lanseze o platformă care să promoveze soluții inovatoare pentru Timișoara

Primăria Timișoara vrea să înființeze Laboratorul Urban, o platformă pentru dezvoltarea de soluții care îmbunătățesc viața din oraș. Parteneriatul va permite dezvoltarea și punerea în practică a soluțiilor pentru un oraș mai bine conectat, mai sigur și mai prietenos. Propunerea va fi supusă votului consilierilor locali. Primăria Timișoara, împreună cu Universitatea Politehnica Timișoara, două companii,

Top