Arhiva pentru eticheta: oximoron

Editorial de Ino Ardelean

Alăturarea AUR Timiş – „Proclamaţia de la Timişoara”, oximoronul perfect. Sau despre ipocrizia „suveraniştilor”

Alăturarea AUR Timiş – „Proclamaţia de la Timişoara”, oximoronul perfect. Sau despre ipocrizia „suveraniştilor”

În urmă cu două zile s-au împlinit 36 de ani de la momentul în care a fost adoptată „Proclamaţia de la Timişoara”, primul document programatic al revoluţiei române. Evenimentul nu a mai fost marcat cu mari manifestări, precum în urmă cu un an, a trecut oarecum în tăcere. Aşa cum tăcerea şi ignorarea din partea

Top