Arhiva pentru eticheta: scm ohma

Revenirea lui Woody! Fostul căpitan al echipei va juca din nou în violet

Prim-divizionara de baschet masculin SCM OHMA Timișoara a ajuns la un acord cu baschetbalistul american Sherwood Brown, pentru revenirea la SCM Timișoara. El a mai jucat trei sezon în violet (2018-2021), fiind și căpitanul echipei, dar și cel mai bun marcator, iar stagiunea aceasta a evoluat în prima ligă finlandeză, la Lahti. După patru partide

Obicetiv cert: victorie la polul frigului

SCM OHMA Timișoara încheie turul Ligii Naționale de baschet masculin cu un meci în deplasare, la Miercurea Ciuc. Partida dintre formația locală CSM VSKC și Leii din Banat va avea loc vineri, 14 ianuarie, de la ora 18,00 și este televizată. Conform protocolului impus de F. R. Baschet, delegația timișoreană a făcut testul Covid, înaintea

baschet

Program încărcat pentru SCM OHMA în ianuarie

Chiar dacă meciul de sâmbătă, 8 ianuarie, cu CSM Oradea, a fost amânat la solicitarea formației bihorene, programul lunii ianuarie rămâne foarte plin pentru Leii din Banat.   Așadar, dacă meciul cu bihorenii se va juca în februarie, amânat datorată COVID-ului apărut în lotul echipei de pe Crișul Repede, celelate partide se vor disputa la

Top