Arhiva pentru eticheta: scm timisoara – csm ploiesti 95-84

Nu a fost ușor, dar s-a meritat efortul. SCM Timișoara are 2-0 sub panou cu CSM Ploiești

Nu a fost ușor, dar s-a meritat efortul. SCM Timișoara are 2-0 sub panou cu CSM Ploiești

Dueluri asemănătoare cu același deznodământ. Fericit pentru alb-violeți. Vorbim de întâlnirea din turul I de play-out la baschet masculin între SCM Timișoara și CSM Ploiești. Primul meci dintre Leii din Banat și prahoveni a fost unul neașteptat de echilibrat, încheiat la doar patru puncte diferență (98-94), iar sâmbătă s-a disputat a doua partidă din serie.

Top