Arhiva pentru eticheta: SCM Windset Swiss Mozzart Bet Timisoara

SCM Timişoara, evoluţie solidă sub panou contra Ploieştiului

SCM winsed.swiss Mozzart Bet a obţinut a doua victorie la rând din a doua parte a campionatului, grupa 11-18, după o evoluţie bună contra Ploieştiului. A fost 89-75 după un prim sfert mai slab, urmate de trei foarte bune din partea alb-violeţilor. Cu o rotaţie scurtă, oaspeţii au rezistat doar primul sfert, pe care l-au

Hai la baschet! Meci de prezentare pentru Leii din Banat

Echipa de baschet a Timișoarei întâlnește CSM 2007 Focșani, mâine (marți, 5 septembrie), într-un meci de verificare. Partida va începe la ora 18.00 și va avea loc la sala Constantin Jude. Din pricina faptului că sezonul baschetbalistic începe mai devreme decât de obicei, acesta va fi singurul meci acasă pentru „Leii din Banat”, în perioada

Primele meciuri de verificare pentru Leii din Banat

Echipa de baschet a Timișoarei dispută primele teste din perioada precompetițională. Alb-violeții înfruntă în deplasare o colegă din Liga Națională, CSM Târgu Mureș. Partidele vor avea loc miercuri, la ora 19.00, și joi, la ora 16.00. Jocurile vin la 20 de zile de la reunire și după ce baschetbaliștii viola au făcut un cantonament la