Arhiva pentru eticheta: seminariile stiintifice ale Departamentului de Inginerie Electrica de la UPT

De peste două decenii, face istorie: vorbim despre seminariile științifice ale Departamentului de Inginerie Electrică de la UPT

De peste două decenii, face istorie: vorbim despre seminariile științifice ale Departamentului de Inginerie Electrică de la UPT

Instituit în urmă cu peste 20 de ani, seminarul științific reprezintă o tradiție a Departamentului de Inginerie Electrică de la Universitatea Politehnica Timișoara și a Centrului de Cercetare privind Conversia și Controlul Stocării Energiei, în care anual se prezintă producția științifică a acestui colectiv. Inițiatorul acestuia este academicianul Ion Boldea, care a coordonat departamentul în

Top