Arhiva pentru eticheta: Sorana Cîrstea

Sorana Cirstea

La pomul lăudat… Sorana, învinsă într-un meci pe care nu avea voie să-l piardă!

Sorana Cîrstea (31 de ani, 54 WTA) a fost eliminată de Tamara Zidansek (23 de ani, 85 WTA) de la Roland Garros 2021, scor 6-7(4), 1-6. Românca era favorita partidei şi avea o şansă unică de a ajunge în sferturi, unde a mai fost o singură dată în carieră, dar presiunea a fost prea mare

Victorii senzaţionale pentru Simona şi Sorana în turul secund la Australian Open

Doar două românce din şase au reuşit să treacă de primul tur la Melbourne, dar din fericire ambele au câştigat partide epice în manşa secundă calificându-se împreună în turul 3 la primul Mare Şlem al anului. Prima a intrat în scenă Sorana Cîrstea, credită cu şanse minime de a trece de o jucătoare de Top

Halep a început perfect la Australian Open. Cîrstea a câștigat duelul româncelor din primul tur

De fix 60 de minute a avut nevoie Simona Halep pentru a câștiga meciul din primul tur al ediției 2021 al marelui șelm din Australia. Românca a avut o evoluție convingătoare în meciul cu australiana Lizette Carbrera, 6-2, 6-1. Halep a început dominant partida, într-un ritm extraordinar și hotărâtă să nu stea prea mult pe