Arhiva pentru eticheta: subsecretari de stat

PSD anunță demisiile secretarilor de stat, subsecretarilor de stat şi prefecților. Nimic despre şefii de agenții

PSD anunță demisiile secretarilor de stat, subsecretarilor de stat şi prefecților. Nimic despre şefii de agenții

PSD a anunțat miercuri printr-un comunicat de presă că toți secretarii de stat, subsecretarii de stat, prefecţii şi subprefecţii au demisionat în urma deciziei partidului de a depune o moțiune de cenzură pentru demiterea premierului Ilie Bolojan. În comunicatul PSD nu spune însă nimic despre şefii de agenţii guvernamentale numiţi la propunerea partidului. ”Demisiile tuturor

Adio, dar rămân cu tine! Câţi demnitari PSD au rămas în Guvernul Bolojan, după demisiile miniştrilor

În urma demisiilor celor şase miniştri plus a vicepremierului PSD, în guvern au mai rămas 49 de secretari de stat și subsecretari de stat numiți la propunerea PSD, potrivit HotNews. Acestora li se adaugă 21 de prefecți. Aici nu sunt incluşi şefii de agenţii sau numirile făcute de PSD în diferite instituții, unde unele funcții

Top