Arhiva pentru eticheta: Super Rally

Un timişorean s-a impus în etapa naţională de Super Rally

Pilotul timişorean Leo Borlovan, la bordul unui monopost Funyo, a obţinut cel mai bun timp în manşele de concurs la Trofeul Alba Iulia, sâmbătă, în prima etapă din Campionatul Naţional de Super Rally, stabilind totodată şi recordul traseului urban din oraşul Marii Uniri. Un total de 24 de piloţi au fost selectaţi să concureze la

Timişoreanul Nicolas Benea, noul lider la juniori în Campionatul Național de Viteză în Coastă

Cel mai tânăr pilot din Campionatul Național de Viteză în Coastă, Nicolas Benea, a devenit noul lider din clasamentul juniorilor după ce a câștigat această divizie la etapa care a avut loc în weekend pe Transalpina, în județul Gorj. La numai 16 ani, timișoreanul este lider și la debutanți. Pe un model Peugeot 208 R2,

Victorie surpriză și schimbare de lider în campionat după Super Rally Timișoara/FOTO

Timișoreanul Leo Borlovan, pe un monopost Funyo, a obținut prima sa victorie din carieră la Super Rally chiar la prima cursă organizată în orașul său natal, Trofeul Profi, care a schimbat și vârful ierarhiei în campionat cu două etape înainte de final. Un total de 30 de piloți din top s-au întrecut în cea de-a