Arhiva pentru eticheta: tenis feminin

România întâlneşte Ungaria la Oradea. O timişoreancă este anunţată în echipa de dublu

Ana Bogdan şi Dalma Galfi se vor întâlni în primul meci din confruntarea România – Ungaria, din play-off-ul competiţiei Billie Jean King Cup, de la Oradea, potrivit tragerii la sorţi efectuate joi în sala mare a Primăriei Oradea. Primul meci de simplu va avea loc vineri, de la ora 15:00, între Ana Bogdan (48 WTA)

Simona Halep

Simona merge în sferturi la Dubai! Nu a impresionat, dar şi-a făcut datoria, iar în martie poate redeveni lider mondial

Simona Halep, care a început această săptămână pe locul secund a trecut de Lesia Tsurenko (23 WTA), 6-3, 7-5, în optimi, la Dubai. Românca a obţinut a 10-a victorie pe 2019, s-a calificat în faza sferturilor de finală şi îşi aşteaptă adversara din partida Aryna Sabalenka – Belinda Bencic. Simona Halep a învins-o pentru a

Aproape, dar nu destul! Halep pierde o finală pe care a avut-o în mână

După câteva zile de vis, încununate cu o calificare în semifinalele Fed Cup, dar și în ultimul act al puternicului turneu de la Doha, Simona Halep a capotat când cei mai mulți dintre suporteri se așteptau la o victorie. Jucătoarea constănțeancă a avut un set avans și a condus cu break în setul doi, dar