Arhiva pentru eticheta: Timisoara Warriors

Timișoara Warriors

Da pentru rugby! Timișoara Warriors a fost prezentă și în etapa a II-a a Campionatului Regional

Recent a avut loc la Cluj, a 2-a etapa a Camionatului de Minirugby Transilvania, Trofeul “Csaba Gal”. După o primă rundă de excepție organizată în Timișoara, micuții de la Warriors Timișoara s-au bucurat de sportul lor preferat într-un oraș în care rugby-ul se trăiește intens. Nu s-au “împărțit” trofee, cupe sau medalii, dar toata lumea

Debut cu puncte în Campionatul Naţional pentru Timişoara Warriors

La malul mării, pe stadionul Constructorul Cleopatra din Constanţa a avut loc prima etapă a Campionatului Naţional de MiniRugby 2019, „Trofeul Dobrogea”. În urma celor două zile de competiţie, câştigătoarele etapei au fost la U8 şi la U12, Şoimii Bucureşti, iar la U10 – CSS Viitorul Cluj. Premierea echipelor a fost făcută de jucătorul naţionalei

Timișoara Warriors, minirugby

Medalii pentru Timişoara Warriors şi la etapa regională de la Arad / FOTO

Campionatul Regional de minirugby Transilvania Sud a continuat cu etapa a V-a, prima a returului, disputată în weekend la Arad, după ce rundele anterioare s-au desfăşurat la Sibiu, Moşniţa Nouă, Sântandrei Bihor şi Dumbrăviţa. Au participat mai multe echipe din Arad, Timişoara, Oradea şi Sibiu. Cum era de aşteptat, Warriors Timişoara s-a remarcat din nou,