Arhiva pentru eticheta: Trofeul Carpati

Duel la vârf în Conferința B, în ultimul meci al anului la baschet, Oradea versus Timişoara

Baschetbaliștii bănăţeni întâlnesc CSM Oradea, în deplasare, miercuri, 28 decembrie, de la ora 17,00. Partida contează pentru etapa a 12-a (a treia a returului) din Liga Națională-Conferința B. Se înfruntă echipele din conferință cu cele mai puțin înfrângeri în această primă parte a campionatului: Timișoara – două, Oradea – una. Bihorenii au cedat chiar în

Echipa Romaniei

România a pierdut finala Trofeului Carpați. Polistul Fenici a marcat două goluri în ultimul act

Naţionala masculină de handbal a României a fost învinsă de Macedonia de Nord cu scorul de 24-20 (10-12), duminică seara, în Sala Dinamo din Bucureşti, în finala celei de-a 42-a ediţii a Trofeului Carpaţi. Tricolorii au făcut o primă repriză bună şi au intrat la pauză cu un avantaj de două goluri, 12-10. La reluare,