Arhiva pentru eticheta: „cârpacizare”

Editorial de Ino Ardelean

Casa Mühle – o poveste despre „cârpacizarea” Timişoarei, dar cu final fericit

Casa Mühle – o poveste despre „cârpacizarea” Timişoarei, dar cu final fericit

A doua jumătate a anilor “90, prima decadă şi mai bine a noului mileniu. O perioadă de aproape două decenii în care se scrie una dintre cele întunecate episoade din istoria Timişoarei, o pată neagră pe blazonul oraşului. O poveste urâtă pentru care Timişoara a fost arătată cu degetul în întreaga ţară.  Şi mă refer

Top