Arhiva pentru eticheta: cod galben de canicula in timis

Vară în toată puterea ei: cald în toată țara, caniculă în Vest

Vară în toată puterea ei: cald în toată țara, caniculă în Vest

Meteorologii anunţă că vremea va rămâne călduroasă în majoritatea regiunilor ţării, până joi seară, iar izolat în regiunile vestice va fi caniculă. Timișul este și el prins în „menghina” temperaturilor ridicate. Pentru miercuri, a fost emis Cod galben de temperaturi deosebit de ridicate şi disconfort termic accentuat pentru opt judeţe din Crişana, nordul Banatului, Maramureş,

Top