Arhiva pentru eticheta: CS Comlosu Mare

Cupa României rămâne la Timișoara. UVT a învins la limită Comloșu Mare/FOTO

Două dintre cele mai bune echipe din Liga 4 Timiș și-au disputat întâietatea și în Cupa României. După 90 de minute echilibrate, Universitatea de Vest Timișoara a câștigat duelul cu CS Comloșu Mare. A fost 1-0, singurul gol al partidei fiind înscris în prima repriză de Florin Olariu din 11 metri. Jucat pe o căldură

Finala se joacă sâmbătă! Pe stadionul Dan Păltinișanu

Fiecare meci de gală din Timiș se dispută pe stadionul Dan Păltinișanu. Și tot acolo se va disputa și ultimul act al Cupei României, dintre CS Comloșu Mare și CS Universitatea de Vest Timișoara. Asftel vrea să își ia rămas bun de la sezonul pandemic Asociația Județeană de Fotbal. AJF Timiș a organizat cu succes,

Pobeda Dudeștii Vechi este campioana Ligii 4! „Bulgarii” merg la barajul pentru promovare

Până la urmă cea mai constantă echipă din „D”-ul timișean a și reușit să își adjudece titlul de campioană. Pobeda a pierdut un singur meci, în rest a avut victorii pe linie reușind să încheie mini-sezonul pe prima poziție. Astăzi, după un meci nebun, Pobeda a învins Timișul Șag și și-a asigurat prezența la barajul

Comloşu Mare a relansat campionatul. Se joacă până în ultima etapă în Liga 4 Timiş

După un parcurs perfect până acum, Pobeda Dudeştii Vechi a făcut un pas greşit. De fapt CS Comloşu Mare a reuşit un meci excelent şi s-aimpus pe terenul „bulgarilor”. A fost 1-0 pentru comloşeni, care s-au impus prin golul marcat de Dacian Bîrză în repriza secundă. Învingătorii au început campionatul cu un eşec acasă, apoi