Arhiva pentru eticheta: CS Heracle

Un sportiv de la CS Heracle va lupta la Cupa Mondială

Alexandrin Guţu, multiplu medaliat cu aur la cele mai importante competiţii internaţionale de lupte greco-romane rezervate cadeţilor şi categoriei de vârstă U15, incluzând o clasare pe prima poziţie la Jocurile Olimpice de tineret, în 2018, la Buenos Aires, a fost inclus de antrenorul-selecţioner Mihail Cucu în lotul Republicii Moldova pentru Cupa Mondială! Cel mai puternic

Luptătorii de la CS Heracle au obţinut în weekend cinci titluri de campioni naţionali

Cinci titluri de campioni naţionali au cucerit în weekend luptătorii de stil greco-roman de la CS Heracle. La Constanţa s-a desfăşurat, de vineri până duminică, cea mai puternică întrecere a cadeţilor din România. Încadrat la categoria 60 de kilograme, Iulian Lungu a obţinut medalia de aur, după ce a învins în finala disputată ieri, cu