Arhiva pentru eticheta: Alexandrin Guţu

Un sportiv de la clubul de lupte Heracle Timişoara a jucat finala Campionatului Mondial

Multiplelor medalii obţinute de Alexandrin Guţu la cele mai importante competiţii internaţionale în ultimii ani li se adaugă una de argint la mondialul U23 de la Pontevedra! Luptătorul moldovean a devenit vicecampion al lumii la categoria 77 de kilograme, înclinându-se cu scorul de 2-7 în finala disputatăcontra armeanului Malkhas Amoyan. În drumul său spre ultimul

Doi luptători de la CS Heracle, pe podium la mondialul U20

Doi luptători de la CS Heracle, practicanţi ai stilului greco-romane, au urcat pe podium la Campionatul Mondial U20 de la Sofia (Bulgaria). Reprezentând Republica Moldova, Alexandru Solovei a obţinut medalia de argint la categoria 72 de kilograme, fiind învins în finală de Gurban Gurbanov (Azerbaidjan). În drumul său spre ultimul act al întrecerii din ţara

Alexandrin Guţu a cucerit un nou titlu de campion european la lupte greco-romane!/FOTO

Sportivul care se pregăteşte la Vila Heracle din comuna Ghiroda s-a impus în limitele categoriei 77 de kilograme în cadrul întrecerii continentale a juniorilor ce s-a desfăşurat la Dortmund, în Germania. Reprezentând Republica Moldova, Guţu (18 ani) l-a învins în finală cu scorul de 8-3 pe Giorgi Shpetishvili (Georgia). Luptătorul de la CS Heracle mai

Alexandrin Guţu, de la CS Heracle, medaliat la Cupa Mondială de seniori!/FOTO

Alexandrin Guţu începe să confirme şi la cele mai importante competiţii de lupte greco-romane ale seniorilor! Deşi încă nu are vârsta majoratului (va împlini 18 ani în data de 21 decembrie), sportivul de la CS Heracle Timişoara a reuşit o performanţă remarcabilă, obţinând medalia de bronz în cadrul Cupei Mondiale de la Belgrad. În capitala

Un sportiv de la CS Heracle va lupta la Cupa Mondială

Alexandrin Guţu, multiplu medaliat cu aur la cele mai importante competiţii internaţionale de lupte greco-romane rezervate cadeţilor şi categoriei de vârstă U15, incluzând o clasare pe prima poziţie la Jocurile Olimpice de tineret, în 2018, la Buenos Aires, a fost inclus de antrenorul-selecţioner Mihail Cucu în lotul Republicii Moldova pentru Cupa Mondială! Cel mai puternic