Arhiva pentru eticheta: CSM Bacau

Lugojul a câștigat doar un joc la Bacău, din trei disputate, dar a rămas pe locul 5

Cea mai bună echipă de volei feminin din Vestul țării, CSM Lugoj, continuă lupta pentru obținerea locului 5 în acest sezon. Echipa timișeană a fost prezentă la Bacău, unde a disputat turul din play-off al grupei locurilor 5-8. Surprinzător, Lugojul a pierdut două meciuri cu echipe mai slab cotat, și tot surprinzător a câștigat clar

Handbaliștii revin pe semicerc. 6 partide în trei locații diferite

Alb-violeții de la handbal urmează să dispute 6 etape din cadrul Ligii Naționale „Liga Zimbrilor” în localitățiile Baia Mare, Cluj și Sfântu Gheorghe. Primul turneu contând pentru etapa cu numarul XIX se va disputa la Baia Mare, împotriva echipei CSM Bacău, fiind urmat de o deplasare la Sfântu Gheorghe pentru disputarea meciului CS Magnum Botoșani,

SCM Politehnica Timișoara

Echipa momentului din Timişoara vrea o nouă victorie

Handbaliștii de la SCM Politehnica Timișoara vor încheia perioada aglomerată a jocurilor interne oficiale cu partida de mâine, de la ora 18.00, din etapa a XXIV-a a Ligii Zimbrilor. Adversara bănățenilor este penultima clasată CSM Bacău. În precedentele două întâlniri din acest sezon, trupa de pe Bega i-a învins pe handbaliștii moldavi. „Vom vedea cum